E-devlet yada e-Türkiye şifresi ile SSK ( sosyal Sigortalar Kurumu ) Hizmet Dökümü sorgulama ve prim günleri öğrenme sistemi

SGk bünyesi altında Sigorta iş günleri takibi yapılmaktaydı. Son dönemle birlikte bu olay Turkiye.gov.tr adresinde hizmet veren ve e-devlet şifresi ile kişiye özel sorgulama web ekranlarına dönüştü. E*devlet şifrenizi size en yakın Postane merkez şubelerinden alabilirsiniz.

Size özel verilen bu şifreyi bir seferliğine mahsus değiştirdikten sonra T.C Kimlik numaranızla birlikte kullanabilmektesiniz.

Turkiye.gov.tr adresine giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan arama çubuğuna hizmet dökümü yazmanız yeterlidir. Yeni gelecek olan sorgulama ekranında hizmet dökümü yazan linke tıkladığınızda adına kayıtlı olan sigortalı hizmet dökümünü görebileceksiniz.

Kişisel bilgilerin korunması kapsamında, Kurumumuz internet sitesinde yayınlanmakta olan paydaşlarımız bilgilerinin 01/11/2010 tarihinden itibaren www.turkiye.gov.tr (e-Devlet Kapısı) üzerinden yayınlanması için gerekli çalışmalar tamamlanmış olup, bu tarihten itibaren kişisel bilgiler Kurumumuz T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu sitesinden yayınlanmayacaktır.

Yeşil Kart ve 2022 sayılı Kanun kapsamında yapılan uygulamalarda tüm Valilik/Kaymakamlıkların bu konudaki sorgulamalarının SOYBİS üzerinden yapılmasına ilişkin duyuru ve bununla ilgili yapılması gerekenler Devlet Bakanlığının (Sn. Hayati Yazıcı) 21/06/2010 tarihli yazıları ile duyurulmuştu.

Bu çalışma ile vatandaşlarımızın kullanıcı adı ve şifreleri ile e-Devlet Kapısı üzerinden kendi bilgilerine güvenli bir şekilde ulaşmaları sağlanmış olacaktır.

e-Devlet şifrenizi içeren zarfınızı PTT Merkez Müdürlüklerinden, şahsen başvuru ile, üzerinde T.C. Kimlik numaranızın bulunduğu kimliğinizi ibraz ederek temin edebilirsiniz.

Bu uygulama, sizin yerinize başka bir kişinin şifre alıp adınıza işlem yapmasının önüne geçilmesi için gerekmektedir. e-Devlet Kapısı üzerinden verilen hizmetler yüksek güvenlik seviyesi gerektirdiğinden, şifreler başvuru sahipleri için özel olarak oluşturulmaktadır. Bu nedenle ancak kimlik ibrazı ve şahsen başvuru ile şifreler verilmektedir.

Şifre ilk alındığında PTT tarafından işlem masrafı olarak 1 TL tahsil edilmektedir. Şifrenin kaybedilmesi, unutulması vb. durumlarda PTTden alınacak her şifre için ayrıca 10 TL ücret ödenmektedir. Bu işlem masrafı dışında herhangi bir yıllık ücret ödenmesi söz konusu değildir.
SSK Hizmet dökümü için tıklayın

9 Yorum Yapılmış “e-Devlet Şifresi ile SSK Hizmet Dökümü Sorgulama” Konusu için..

 1. 34sivas58 diyor ki:

  nazmi çetinkaya 10 19 1964 dogumluyum ssk gırışim 03 1986 çalişıyorum ne zaman emeklı olurum

 2. ATALAY diyor ki:

  BEN MEMURUM.EMEKLİ SANDIĞINA BAGLIYIM.EŞİM EV HANIMI BİR AY ÖNCE EŞİMİ ÇİFÇİ BAĞKURUNA KAYIT ETTİRDİM.İLERDE BİR SORUN ÇIKMAMASI İÇİN NE YAPMAM GEREKİR.

 3. ferhat güzey diyor ki:

  benim sigorta pirimim kaç gün olmuş

 4. hasan diyor ki:

  ben şifremi tc mi giriyorum ama girmiyor lütfen bir çözüm bulun

 5. soner oruc diyor ki:

  04 07 1979 dogumluyum 2002den beri almanyada calisiyorum nisan 1999 dan türkiyeden ssk.baslangicim var 2 haftalik türkiyeden sigortaliyim. ne zaman emekli olabilirim kac yil üzerinden saygilar .

 6. betrettin yahşi diyor ki:

  borç tutarını ögrenmek istiyoruö gereginin bana bildirilmesini arz ederim çitfği ba.kuru BEDRETTİN YAHŞİ

 7. Yasar akdemir diyor ki:

  Sorularin asagi yukari hepsi ayni. Cevaplarda burda yayinlan sa güzel olur

 8. Yasar akdemir diyor ki:

  Benim sorum 6 yillik cifci kayidim var 1962 dogumluyum. Borclanarak emekli olmak isdiyorum borcum ne kadar olur ve kac yilinda emekli olabilirim

 9. kemal sevimler diyor ki:

  bağkur emekisiyim en düşük bir maaşım öbür maaşı tutmuyo neden 717 ama ben hiç almadım bu kadar maaşı sorunumu kimler çözecek nerelere başvurmam lazım?

Yorum Yap